Değerli Öğretmenim

Değerli Öğretmenim

Geleceğe Işık Tutan Yıldızlar

 

 

11 yıldır devam eden Değerli Öğretmenim Geleceğe Işık Tutan Yıldızlar Programı Eğitimin Yıldızlarını arıyor! Değerli Öğretmenim Programı, başarılı, mutlu ve sağlıklı öğrenciler yetiştirmek için yaratıcı çözümler geliştiren eğitimcilere destek verecek. Siz de sertifikalı atölyelere katılmak ve çözümün bir parçası olmak istiyorsanız proje önerisi veya iş fikrinizle hemen başvurun!

Değişen dünyayla birlikte yeniden tasarlanan Değerli Öğretmenim Geleceğe Işık Tutan Yıldızlar Programı, yeni dönemde  Prof. Dr. Selçuk Şirin ve ekibi tarafından geliştirilen ile 20 milyon öğrencisi olan Türkiye’nin eğitim alanında karşılaştığı problemlere yaratıcı çözümler sunmak üzere yola çıkıyor. Toplumu geleceğe taşıyacak eğitimcilerimizin bilgi, beceri ve yetkinliklerini artırarak hayallerini gerçeğe dönüştürmek amacıyla çıktığımız yolda, Anadolu’dan dünyaya örnek olacak uygulamalar ve Eğitimin Yıldızlarını bulmayı hedefliyoruz.

Program Detayları

1. Modül: Hayalden Gerçeğe Tasarım Atölyesi

16 saatten oluşan ilk modül programa başvuran tüm eğitimcilere açıktır. Bu modül katılımcılara eğitim alanında yeni trendler, yeni nesil uygulamalar ile Türkiye ve dünyadan yaratıcı çözüm örnekleri hakkında bilgi vermek ve hayallerini gerçekleştirme yolunda attıkları ilk adımda onlara destek olmak amacıyla tasarlanmıştır. Konuşmacı ve panelistlerin kendi deneyimleri ve görüşlerini paylaşacağı bu modülde katılımcılar Türkiye, Avrupa ve Amerika'dan uzman konuklar, eğitimciler, akademisyenler, girişimci ve sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri ile buluşacaktır.

2. Modül: Hayalden Gerçeğe Dönüşüm Atölyesi

8 saatten oluşan ikinci modül başvurular arasından seçilen eğitimcilere açık olacaktır. Bu modülde katılımcılar fikirlerini hayata geçirebilmek, hayallerindeki fikri projelendirmek için süreç ve takım yönetimi, fon bulma gibi konularda uzmanlardan destek alacaktır.

3. Modül: Hayalden Gerçeğe Uygulama Atölyesi

8 saatten oluşan son modül İstanbul'da düzenlenecek Eğitimin Yıldızları Zirvesi’ne katılmaya hak kazanan 24 eğitimciyle projeleri üzerinde daha detaylı çalışmak için tasarlanmıştır. Bu modülde katılımcılar proje, fikir ve sunumları hakkında uzmanlarla birebir çalışacak ve projelerini uygulanabilir hale getirecektir.

Eğitimin Yıldızları Zirvesi

24 eğitimci, 3 gün boyunca İstanbul’da ağırlanacak ve devamında projelerine yönelik mentorluk desteği alacaklardır. Eğitimin Yıldızları Zirvesi’ne katılan eğitimciler ‘’Anadolu Vakfı Eğitimin Yıldızları’’ olarak kabul edilecek ve projeleri, ‘‘Eğitimin Yıldızları’’ olarak tüm Türkiye’ye tanıtılacaktır.