Bu sitede kullanıcı deneyimini iyileştirmek için bazı çerezler kullanılmaktadır. Kabul ve devam etmek için kapata basınız.

Okusun da Büyüsün

 OKUSUN DA BÜYÜSÜN

"Okuma ihtiyacı barut gibidir, bir kere tutuşunca artık sönmez."

Victor Hugo

İnternetin 21. yüzyılda yaygınlaşması, ailelerin çocuklarıyla beraber geçirecekleri zamanlardan ne yazık ki çalmaya başladı. Çalışmalar gösteriyor ki erken yaşta “kitap okunarak” büyüyen çocukların okulda ve hayatta başarılı olma ihtimalleri artıyor. Yani okuma önce evde başlar. Okumanın alışkanlığa dönüşmesi ise kitap sevgisiyle başlar. Minikleri okuma-yazma bilmeseler de kitaplarla erken yaşlarda tanışmak önemli. Onlar için kitapları incelemek ve resimlerine bakmak da okumaktır. Heves dolu ve alışkanlık haline gelmiş bir okuma düzeni, ilerde bireyin hayallerini süsleyebilecek bir hayata erişmesine yardımcı oluyor çünkü.

Biz de bu alışkanlığı olabilecek en erken yaşta, çocukluk çağında kazanmanın ve kazandırmanın önemine farkındalık sağlamak için projemize “Okusun da Büyüsün” ismini verdik.

İnsan hayat boyu sürekli bir değişim, sürekli bir gelişme ve yenileşme içerisinde olduğuna göre ve bunda okumanın-bilgi sahibi olmanın katkısı da çok büyük ise kitapsız okul, kitapsız kütüphane kalmasın diyerek kolları sıvadık.

Okusunlar, bilgiye daha hızlı sahip olsunlar, güvenilir kaynaklara ulaşsınlar ve bilgileri sorgulasınlar diye. Özgüven sahibi bireyler olsunlar, farklı ilgi alanlarına sahip olma yetenekleri artsın diye...

Sonra Anadolu Grubu çalışanlarına ulaştık ve projemizi anlattık. Grup çalışanlarımızın gönüllü katkısıyla en güzel kitapları vakfımızda topladık, toplamaya da devam ediyoruz. Çocuklarımızın kitap okudukça hayal gücü sınırları gelişsin, hayal gücü genişledikçe başarı ve mutluluk oranları artsın diye tam 5 yıldır 61 ilde 177 okul/kurum ve 9 kadın kapalı cezaevinde anne yanında kalmakta olan çocuklara da dahil olmak üzere 55.000’e yakın çocuğa kitap ve kırtasiye ürünleri gönderdik. “Okusun da Büyüsün”ler istiyoruz!

Okuyarak büyüyecek her çocuğa katkı sağlayan, sağlayacak olan her bir Anadolu Grubu çalışanına ve gönüllü bağışçımıza en içten teşekkürlerimizle...

Çocuklarımızın okumalarını sağlayalım, dünya daha güzel bir yer olsun!